tia
14 بهمن 1401 - 17:04

نشست خبری فیلم سینمایی «پرونده باز است»| پوراحمد اهل فضای مجازی نیست و رسانه‌ها را نمی‌خواند

نشست خبری فیلم سینمایی «پرونده باز است» به کارگردانی کیومرث پوراحمد در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری فیلم سینمایی «پرونده باز است» به کارگردانی کیومرث پوراحمد در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
در این نشست خبری علی قائم مقامی تهیه‌کننده، شادی مختاری بازیگر، پویا نجفی بازیگر، مهبد جهان نوش بازیگر، محمد متین ستاری بازیگر، مهدی جمشیدیان صداگذار و امیرعلی دهقانی طراح صحنه و لباس حضور داشتند.

قائم مقامی درباره عدم حضور پوراحمد در این نشست خبری گفت: آقای پور احمد پیشکسوت سینماست اما دوست نداشت که بیاید و من هم اصرار نکردم اما عوامل فیلم برای پرسش و پاسخ آمدند.

وی اضافه کرد: قصه مربوط به سال 90 و ترکیبی از واقعیت و ذهنیات آقای پوراحمد است. کلیت قتل‌هایی که برای نوجوانان رخ میدهد همین است. ما تحقیقات گسترده ای داشتیم، اما 50 درصد فیلم براساس واقعیت است.

شادی مختاری درباره بازی خود گفت: کار کردن با آقای پور احمد برایم مهم بود. فکر میکنم ایشان جز نسلی از فیلمسازان است که خیلی نایاب شدند و هر بازیگری با ایشان کار کند برایش افتخار است. البته کارکردن با ایشان چالش‌هایی هم نسبت به کار کردن با کارگردان‌های جوان داشت.

او درباره نقش خود به عنوان خبرنگار و تکرار این نقش در کارهایش، گفت: اتفاقی است، البته من 7-8 سال پیش روزنامه نگار بودم اما تکرار این نقش تعمدی نبوده است. شاید اگر به جز آقای پوراحمد کارگردان دیگری بود می‌گفتم کلیشه است و این نقش را بازی نمی‌کردم اما سعی کردم متفاوت باشم.

او همچنین درباره نقش دوگانه خود گفت: مهمترین چالش برایم‌همین بود. دختری که در عین حال غمی دارد و عزیزی را از دست داده باید به فکر یک مسئولیت انسانی هم باشد. برایم مهم بود که در عین اینکه غمی داریم، چه طور میتوانیم وظیفه اجتماعی خود را نیز انجام بدهیم. البته آقای پوراحمد به من گفت که شخصیت هما چگونه باید باشد و چه طور رفتار کند.

پویا نجفی بازیگر فیلم نیز در این نشست خبری گفت: تجربه کاری خوبی بود. کار کردن با ایشان سختی‌های خاص خود را دارد چرا که حساسیت‌های خاص خود را دارد. با این حال همکاری با ایشان یکی از بهترین تجربیات من بود که امیدوارم ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: من بارها درباره فیلم و نقش با آقای پوراحمد صحبت کردم. او توضیحات را به من میداد تا به آن چیزی که میخواهیم برسیم.

مهبد جهان نوش بازیگر پرونده باز است نیز گفت: کار کردن با آقای پوراحمد برایم بازی با نوستالوژی‌ها است. نقش قنبر با دنیای من فاصله زیادی داشت و باید کاری‌هایی میکردم تا به این نقش برسم. برای مثال در خیابان دعوا کردم، با بچه های کانون حرف زدم تا بتوانم به نقش برسم.

او درباره اینکه آیا این کارها پیشنهاد پوراحمد بوده یا خیر گفت: آقای پوراحمد به من پیشنهاد داد، اما خودم هم هر جایی برای بازیگری میروم ترجیح میدهم نقش را زندگی کنم.‌

محمد متین ستاری دیگر بازیگر این فیلم نیز گفت: کاراکتر من آرام و به شخصیت من نزدیک بود. آقای پوراحمد مرا بسیار یاری کرد و چندبار تست دادم و خوشبختانه انتخاب شدم. خودم راضی بودم اما رضایت مردم برایم مهم تر است.

قائم مقامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه بازنمایی ارائه شده از شغل خبرنگاری در این فیلم غلط است. گفت: سال 1390 رسانه ها به گونه دیگری بودند و مثل الان نبوده اما تحقیقی که ما کردیم به همین موضوع رسیدیم.

وی ادامه داد: این فیلم در خبرگزاری ایلنا تصویربرداری شده و 4 روز آنجا بودیم. با این حال میدانم در این 11 سال وضعیت خبرنگاری عوض شده است.

وی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا آقای پوراحمد تجربه کار رسانه ای داشته است، گفت: خیر ایشان چنین تجربه‌ای نداشته است.‌ آقای پور احمد خیلی اهل فضای مجازی نیست و رسانه‌ها را نمی‌خواند. این صحبت‌ها اعتراض خبرنگاران را به همراه داشت که چرا او با رسانه ها ارتباط ندارد.

این خبر در حال تکمیل است...

 

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017151